قالب وردپرس - خرید قالب وردپرس

آموزش ووکامرس ، افزونه وردپرس ، آموزش وردپرس ، قالب ووکامرس

ورود به سایت / ثبت نام

چگونه به راحتی در پاراگراف وردپرس تو رفتگی ایجاد کنیم؟

دسته‌ها : آموزش وردپرس , وردپرس بدون دیدگاه

آیا می خواهید که در در پاراگراف وردپرس فضای خالی یا تو رفتگی ایجاد کنید؟ اکثر متن های شما  راست چین هستند. در برخی موارد ممکنه که شما بخواهید تو رفتی در پاراگراف ایجاد کنید  برای بهبود بخشیدن در خواندن و تایپوگرافی خودتان.

روش اول: استفاده از دکمه ی تو رونده ی متن در ادیتور تصویری

به صورت پیش فرض، اکثر پوسته های وردپرس تراز پاراگراف را به صورت تعادل نگه می دارند. برای بعضی زبان هایی که از سمت چپ به راست و برخی که از راست به چپ هستند.

اگر شما می خواهید که در پاراگراف تو رفتگی ایجاد کنید، باید به صورت دستی به دکمه ی افزایش تو رفتگی در قسمت ادیتور تصویری رفته و بر روی ان کلیک کنید. این کار از سمت چپ به پاراگراف شما فضای خالی اضافه میکند.

در این مورد شما می خواهید که تو رفتگی بیشتر از یکی در پاراگراف ایجاد کنید، پس باید چندین پاراگراف را انتخاب کرده و بر روی دکمه ی افزایش تو رفتگی کلیک کنید.

شما میتوانید بر روی  indent multiple چند بار کلیک کنید برای افزایش فاصله. به طور مثال، اگر شما دوبار کلیک کنید در نتیجه فاصله ی تو رفتگی دو برابر می شود.

روش دوم: تو رفتگی پاراگراف به صورت دستی در ادیتور متنی

با استفاده از دکمه ی تو رفتگی متنی در قسمت ادیتور تصویری، یکی از ساده ترین راه برای ایجاد تو رفتگی در پاراگراف است. اگر چه که به شما این اجازه را نمی دهد که مقدار فضایی را که اضافه می کنید را کنترل نمایید.

اکثر کاربران با تجربه، می توانند به صورت دستی در قسمت ادیتور متنی فضا اضافه کنند. همه ی شما باید در درون تگ <p> و <p/> این کار را انجام دهید. و بعد CSS درون خطی خود را به صورت متن زیر اضافه کنید:

این روش به شما این اجازه را می دهد که مقدار فضای تو رفتگی را که مد نظرتان است مدیریت کنید. این روش روش بسیار خوبیه به شرطی که شما همیشه نیاز نداشته باشید که تو رفتگی در متن ایجاد کنید. به هر حال اگر به صورت مکرر در متن فرو رفتگی ایجاد کنید؛ این یک راه حل مناسبی نیست.

روش سوم: تو رفتگی فقط خط اول پاراگراف

صفحه های وب از فضای استفاده شده در واژه پرداز ها یا تنظیمات تایپ پاراگراف های سنتی استفاده نمی کنند که خط اول پاراگراف دارای تو رفتگی باشد.

حتی در وردپرس، وقتی که شما در یک پاراگرافی تو رفتگی ایجاد می کنید، فضای خالی هم نیز به تمام پاراگراف اضافه میشود.

بعضی ها مثل وبسایت های خبری،سایت های مقالاتی، یا مجلات ادبی ممکنه که بخواهند فضای پاراگراف سنتی را اعمال کنند. در این مورد شما باید یک CSS سفارشی را به پوسته یخود اضافه کنید.

در گام اول باید به قسمت Appearance » Customize  رفته و به ناحیه ی نمایش پوسته ی سفارشی وردپرس رجوع کنید. حالا بر روی تب “Additional CSS” کلیک کنید.

این نشان می دهد یک جعبه متنی را به شما در قسمت سمت چپ جایی که شما میتوانید CSS مورد نظر خودتان را اعمال کنید. شما باید این کد CSS را در این جعبه وارد کنید.

این CSS یک کد ساده است که به مرورگرشما می گوید که اگر یک پاراگراف با کلاس custom-indent. وجود داشت، ۶۰px به تو رفتگی متن آن اضافه کند.

شما می تواتنید یک پست را در وردپرس ویرایش کنید و آن را در حالت ادیتور متنی قرار داده و  پاراگرافتان را در قسمت تگ </p> و  <p class=”custom-indent”> مثل نمونه ی پایین ایجاد کنید.

وقتی که تمام شد، میتوانید که پستتان را مشاده کنید و شما خواهید دید که فقط خط اول از پاراگراف قبل از آن فضای خالی ایجاد شده.

این روش برای ایجاد تو رفتگی در چند پاراگراف خیلی خوب عمل خواهد کرد. به هر حال اگر شما بخواهید که به تمام پاراگراف های سایتتان استایل بدهید، باید CSS خودتان را به صورت کلی تغییر بدهید. مثل نمونه ی زیر:

این CSS به صورت خودکار تو رفتگی را برای تمامی پاراگراف های یک صفحه یا پست شما در وردپرس ، فقط در خط اول قابل اجرا می سازد.

برای حمایت از ما مطالب آموزش ما را در شبکه های اجتمائی خود به اشتراک بگذارید. موفق باشید.

امتیاز :

بدخوبمتوسطعالیخیلی عالی (1 votes, average: 500 out of 5)
Loading...

batman

0 نظر دیدگاه کاربران

مطالب مرتبط

چگونه خصوصیات و آپشن ها رو در وردپرس غیر فعال کنیم؟

آیا میخواین که ویژگی و آپشن های وردپرستون رو غیر فعال کنین؟ بعضی ممکنه که وب سایت هایی بسازن  که ...
265
ادامه ...

چگونه در وردپرس یک سیاست حریم شخصی ایجاد کنیم؟

آیا می خواهید که یک سیاست حریم شخصی ایجاد کنید در وردپرس خودتان؟سیاست حریم شخصی یک مدرکی است که طبق ...
218
ادامه ...

چگونه یک پست تصادفی را در وردپرس نمایش بدهیم؟

آیا شما می خواهید که پست های تصادفی را در وردپرس نمایش بدهید؟ نمایش پست های تصادفی به کاربر این ...
242
ادامه ...

چگونه یک صفت در قسمت عنوان در منوی ناوبری وردپرس اضافه کنیم؟

صفت عنوان ها به شما این اجازه را می دهد که اطلاعات خارجی در مورد یک لینک را فراهم کنید. ...
155
ادامه ...

از آخرین آموزش ها مطلع باشید

با وارد کردن ایمیل خود آخرین مطالب آموزشی را دریافت کنید

نمونه کار ها نمایش همه

طراحی سایت

استوک ایران

تاریخ اجرا : ۱۱ خرداد ۱۳۹۴

مدیریت محتوا :

بازدید : 2,387 بار

نمایش پروژه

دانشگاه روزبه

تاریخ اجرا :

مدیریت محتوا :

بازدید : 1,644 بار

نمایش پروژه

شارژینا

تاریخ اجرا :

مدیریت محتوا :

بازدید : 1,780 بار

نمایش پروژه

کاروانسرا سنگی

تاریخ اجرا :

مدیریت محتوا :

بازدید : 1,583 بار

نمایش پروژه
کانال تلگرامی وی پی جوملا