تفاوت دسته بندی و برچسب در وردپرس

مقایسه و تفاوت دسته بندی و برچسب در وردپرس و تاثیر آنها در سئو

کاربران اغلب از ما سؤال می کنند ، چه چیزی برای سئو بهتر است: چه تفاوتی بین دسته و برچسب در وردپرست هست؟

شاید مطمئن نیستید که کاربرد دسته ها و برچسب های وردپرس چیست؟ و تفاوت دسته بندی و برچسب ها در چیست؟ دانستن این امر می تواند به شما در استفاده صحیح از آنها کمک کند.

در این مقاله ، تفاوت های بین دسته ها و برچسب ها برای سازماندهی و مرتب سازی مطالب شما و نحوه تأثیرگذاری آنها بر رتبه بندی سئو سایت  شما را توضیح خواهیم داد.

تفاوت دسته بندی و برچسب ها در وردپرس چیست؟

دسته بندی ها برای گروه بندی گسترده پست های شما در نظر گرفته شده است. به این موارد به عنوان موضوعات کلی یا فهرست مطالب سایت وردپرس خود فکر کنید . دسته بندی ها سلسله مراتبی هستند به این معنی که می توانید برای آنها زیر مجموعه ها تعریف کنید.

برچسب ها برای توصیف جزئیات خاص از پست های شما هستند. به اینها به عنوان کلمات فهرست سایت خود فکر کنید. آنها به شما اجازه می دهند مطالب خود را به صورت خرد دسته بندی کنید. برچسب ها سلسله مراتبی نیستند و امکان ایجاد زیر مجموعه براشون وجود نداره.

به عنوان مثال ، این پست سایت تکین وردپرس در دسته بندی “آموزش وردپرس” قرار دارد. می توانید با مراجعه به سایت تکین وردپرس » آموزش وردپرس ، در منوی ناوبری ، تمام پست های این دسته بندی را مشاهده کنید .

این پست می تواند دارای برچسب ها: دسته ها ، مقایسه دسته بندی ها و برچسب ها ، طبقه بندی سفارشی ، سئو  ، مرتب سازی مطالب و برچسب ها باشد.

شما این برچسب ها را در هر مکانی از مقاله ما مشاهده نمی کنید. با این حال ، آنها به کاربران کمک می کنند تا این مقاله را در جستجوی مربوطه در وبلاگ ما پیدا کنند.

یکی از بزرگترین تفاوت دسته بندی و برچسب ها این است که همه پست های وردپرس باید یک دسته بندی داشته باشند ، اما استفاده از تگ ها الزامی نیست.

اگر برای پست خود یک دسته بندی انتخاب نکنید ، وردپرس به طور خودکار آن را به دسته پیش فرض اختصاص می دهد. دسته بندی پیش فرض وردپرس دسته “دسته بندی نشده” می باشد ، اما تغییر نام دسته بندی “دسته بندی نشده” به کلماتی مانند “سایر موارد” یا “متفرقه” می تواند بهتر باشد.

توجه: به طور پیش فرض ، فقط پست های وبلاگ دارای دسته ها و برچسب ها در وردپرس هستند. با این وجود ، می توانید با استفاده از افزونه ، امکان افزودن دسته بندی و برچسب ها را به برگه و صفحات وردپرس اضافه کنید

نحوه افزودن دسته بندی و برچسب ها به مطالب وردپرس

می توانید هنگام ایجاد یا ویرایش یک پست ، دسته بندی ها و برچسب ها را در وردپرس اضافه کنید. شما می توانید آنها را در سمت چپ تحت تنظیمات “سند” پیدا کنید.

اضافه کردن دسته بندی و برچسب در وردپرس
اضافه کردن دسته بندی و برچسب در وردپرس

همچنین می توانید برای افزودن دسته ها و برچسب های جدید به نوشته ها » دسته ها » افزودن جدید بروید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند اضافه کردن دسته ها و برچسب ها ، توضیحات ما در مورد دسته بندی چیست؟ و برچسب چیست؟ مطالعه کنید.

چه تعداد دسته بندی در وردپرس می توانیم داشته باشید؟

تعداد مشخصی از دسته ها که باید داشته باشید وجود ندارد. در بیشتر موارد ، به منظور طبقه بندی صحیح پست های خود و جستجو آسان و راحت در سایت ، بین 5 تا 10 دسته بندی مناسب است.

منظور از دسته بندی ها شامل گروه بزرگی از پست ها است. برای تقسیم پست های خود در گروه های کوچکتر می توانید از زیر گروه ها و برچسب ها استفاده کنید.

اگر تازه یک وبلاگ را شروع می کنید ، در مورد تلاش برای تهیه لیست کاملی از دسته ها نگران نباشید. فقط 3 – 5 دسته گسترده را انتخاب کنید و با گذشت زمان دسته بندی های بیشتری را اضافه کنید.

آیا باید از زیرمجموعه ها استفاده کنم؟

لازم نیست از زیرمجموعه ها استفاده کنید ، و بسیاری از وبلاگ های بزرگ (از جمله WPBeginner) این کار را نمی کنند. با این حال ، اگر شما یک دسته بزرگ با تعداد زیادی پست وجود دارد که می توانند در بخش های کوچکتر دسته بندی شوند ، زیر گروه ها مفید هستند.

به عنوان مثال ، ممکن است یک دسته “دستور العمل ها” داشته باشید که حاوی تعداد فزاینده ای از دستور العمل های بدون گلوتن است.

مطالب دسته بندی
مطالب دسته بندی

می توانید این پست ها را در زیر گروه خود قرار دهید ، بنابراین یافتن خوانندگان برای آنها آسان است. شما یک دسته کودک جدید برای “دستور العمل ها” با عنوان “بدون زیر مجموعه ” ایجاد می کنید و این پست ها را در آن دسته قرار می دهید.

استفاده از دسته بندی در پیوند یکتا مطالب

بعضی از سایتها از نام دسته در لیست های پیوندی (URL های مطالب) استفاده می کنند ، که می توانید در از بخش تنظیمات »پیوند های یکتا تنظیم کنید .

استفاده از دسته بندی در پیوند یکتا مطالب
استفاده از دسته بندی در پیوند یکتا مطالب

اگر این مورد در سایت شما وجود دارد ، در ابتدا پست شما URL را مانند این خواهد داشت:

…/آموزش-وردپرس/مقایسه-دسته-بندی-و-برچسب-ها

پس از انتقال پست به گروه کودک ، URL جدید خود را خواهید داشت:

…/آموزش-وردپرس/آموزش-های-مبتدی/مقایسه-دسته-بندی-و-برچسب-ها

به طور معمول ، وردپرس سعی خواهد کرد که URL قدیمی را به آدرس جدید هدایت کند. قطعاً ارزش بررسی این موضوع را دارد که پیوندهای شما هنوز کار می کنند. در صورت لزوم ، می توانید یک تغییر مسیر 301 را از URL قدیمی به آدرس جدید ایجاد کنید.

گزینه دیگر نگهداری پست در رده والدین و همچنین اختصاص آن به زیر مجموعه است اما این می تواند اشکالاتی داشته باشد.

اگرچه ، وب سایت تکین وردپرس دارای دسته بندی در URL است ، اما ما همیشه به کاربران توصیه می کنیم از ساختار URL کوتاهتر استفاده کنند که فقط حاوی “نام پست ها” باشد.

این حداکثر انعطاف پذیری را برای سازماندهی مجدد محتوا بدون نگرانی در مورد تنظیم تغییر مسیرها به شما می دهد.

آیا می توانم یک پست را به چند دسته اختصاص دهم؟

وردپرس به شما امکان می دهد تا یک پست را در چند دسته بندی قرار دهید. این می تواند چندین دسته والدین باشد ، یا یک دسته والدین به علاوه یک زیر مجموعه یا فقط یک یا چند زیر دسته.

داشتن چندین دسته به نفع سئو شما نیست. فقط در صورتی که بیشترین حس را برای خوانندگان شما ایجاد کند ، باید پست ها را به چند دسته اختصاص دهید.

این امکان وجود دارد که ارسال مطلب شما در چند دسته ، به دلیل تکراری بودن مطالب منجر به برخی از مشکلات در سئو شود.

اگر از چندین دسته استفاده می کنید ، سعی کنید از قرار دادن یک پست در دو یا چند دسته اصلی (والدین) خودداری کنید. هر پست باید در یک طبقه اصلی قرار بگیرد.

آیا محدودیتی برای تعداد برچسب ها در یک پست وجود دارد؟

خود وردپرس محدودیتی در تعداد برچسب هایی که می توانید در هر پست داشته باشید ندارد. به طور بالقوه می توانید 1000 یا بیشتر برچسب را به یک پست اختصاص دهید!

با این حال ، ما قطعاً آن را توصیه نمی کنیم.

هدف از برچسب ها ، پیوند دادن پست های مرتبط با یکدیگر است. به عنوان بخش فهرست در کتاب فکر کنید. هر برچسب مانند کلمه کلیدی در فهرست است.

برچسب ها برای کاربرانی که در سایت شما جستجو می کنند مفید هستند. برخی افزونه هایی که پست های مرتبط را به نمایش می گذارند ، از تگ ها استفاده می کنند تا به آنها کمک کنند تا بفهمند موضوع پست چیست.

ما پیشنهاد می کنیم که به طور معمول در هر پست حداکثر 10 تگ و برچسب استفاده کنید.

دسته بندی یا برچسب ها: چه چیزی برای سئو بهتر است؟

آیا استفاده از دسته بندی برای سئو بهتر است یا برعکس مزایای استفاده از برچسب برای سئو بیشتر است؟

جواب کوتاه، نه است.

دسته بندی ها و برچسب ها هر دو اهداف مختلفی دارند. شما باید از دسته ها استفاده کنید ، اما اگر نمی خواهید از برچسب ها استفاده کنید. با این حال ، ما توصیه می کنیم از هر دو ، به طور مناسب ، استفاده کنید تا خوانندگان بتوانند در سایت شما حرکت کنند.

در نهایت ، شما باید سایت خود را با توجه به کاربران طراحی کنید. همه موتورهای جستجو می خواهند محتوا را که برای آنها نمایش دهند که مفید است.

این بدان معنی است که با سازماندهی و مرتب سازی مطالب خود برای بهترین استفاده ، به شما کمک می کند تا رتبه های سئو بهتری کسب کنید.

امیدواریم که این مقاله به شما در درک تفاوت دسته بندی و برچسب ها و بهترین شیوه سئو برای مرتب سازی مطالب کمک کند. همچنین ممکن است مقاله ما در مورد نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس را نیز دوست داشته باشید.