نحوه درون ریزی و برون بری فهرست ها (منوهای ناوبری) در وردپرس

نحوه درون ریزی و برون بری فهرست‌ها (منوهای ناوبری) در وردپرس

آموزش درون ریزی و برون بری فهرست‌ها (منوهای ناوبری) در وردپرس:

آیا می‌خواهید فهرست‌ها (منوهای ناوبری) یک سایت وردپرسی را به سایت دیگری انتقال دهید؟

درون ریزی و برون بری (ایمپورت و اکسپورت) پیش فرض وردپرس به شما این امکان را می دهد منوها و فهرست‌ها رو به عنوان بخشی از انتقال کامل سایت منتقل کنید. اما این امکان را به شما نمی دهد که فهرست‌ها و منوهای ناوبری سایت وردپرسی را به تنهایی درون ریزی و برون بری import and export کنید.

در این مقاله به شما نشان می دهیم که چطور منو های ناوبری را در وردپرس ایمپورت و اکسپورت کنید. تا بتوانید در وقت خود صرفه جویی کنید.

آشنایی با ابزار درون ریزی و برون بری وردپرس

در هر سایت وردپرسی این ابزار درون ریزی و برون بری وجود دارد و می توانید به این ابزار از قسمت ابزارها » درون ریزی و برون بری در پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشید.

درون ریزی و برون بری وردپرس
درون ریزی و برون بری وردپرس

گزینه کلیه مطالب شامل منوهای ناوبری (فهرست‌ها)می شود.البته نوشته‌ها، برگه‌ها ، نظرات، فیلد های سفارشی و پست تایپ‌ها را نیز شامل می شود که همه این بخش‌ها را به صورت یک جا و در یک فایل اکسپورت می کند.

ایمپورت و اکسپورت فهرست‌های وردپرس
ایمپورت و اکسپورت فهرست‌های وردپرس

اما در بسیاری موارد شما نمی خواهید همه چیز را درون ریزی کنید به عنوان مثال ممکن است فقط بخواهید فهرست‌ها(منو های ناوبری ) را درون ریزی کنید نوشته‌ها  و یا هر بخش دیگری.

خوشبختانه راه حل ساده ای برای این کار وجود دارد که این قابلیت را به سایت وردپرس شما اضافه می کند.

خب حالا بیایید نگاهی به نحوه درون ریزی برون ریزی منو های ناوبری (فهرست‌ها)بدون درون ریزی و برو بری سایر بخش های سایت.

افزونه WPS Menu Exporter افزونه درون ریزی و برون بری منوهای ناوبری (فهرست‌ها) وردپرس

افزونه WPS Menu Exporter
افزونه WPS Menu Exporter

ابتدا افزونه WPS Menu Exporter را نصب و فعال کنید پس از فعال سازی باید در پیشخوان وردپرس به صفحه‌ی ابزارها » برون بری مراجعه کنید.

اکنون باید گزینه‌ی جدیدی را برای برون بری فهرست‌ها یا همچنین منو های ناوبری مشاهده کنید. این گزینه شامل منو های شما به علاوه تمامی برگه‌هایی که از منوی شما پیوند دادند می شود.

همچنین اگر پیوندی در منوها به نوشته‌ها و پست‌ها دارید آن موارد را نیز به همراه کامنت‌هایشان برون بری خواهد کرد.

ایمپورت منوهای ناوبری وردپرس
ایمپورت منوهای ناوبری وردپرس

به راحتی گزینه های فهرست راه بری را انتخاب و سپس روی دکمه‌ی بارگیری پرونده برون بری کلیک کنید.

این به شما امکان می دهد منوی ناوبری و صفحات مرتبط با آن را در رایانه‌ی خود دانلود کنید. این فایل با فرمت xml و با نام: “نام سایت به همراه تاریخ”به عنوان مثال: takinwp.wordpress.2020-06-14 بارگیری می شود.

درون ریزی و برون بری فهرست ها
درون ریزی و برون بری فهرست‌ها

ایمپورت منوهای ناوبری وردپرس

می توانید با استفاده از ویژگی درون ریزی وردپرس فایل  xml که دانلود کردید  را ایمپورت کنید.این فرایند خیلی ساده است. شما فقط باید فهرست ناوبری را در سایت جدید خود بارگذاری کنید.

نکته مهم: اطمینان حاصل کنید که هیچ صفحه موجود با همان نام صفحات در منوی درون ریزی شده، حتی در زباله دان وردپرس سایتتون وجود ندارد. در غیر این صورت، ابزار ایمپورت وردپرس ممکن است نتواند آن صفحات را به درستی درون ریزی کند.

ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود در سایت جدید شوید که می خواهید منوی خود را درون ریزی کنید.

سپس به بخش ابزارها » درون ریزی بروید.بعد افزونه درون ریزی و برون بری وردپرس را نصب کنید.برای نصب فقط کافیه روی لینک هم اکنون نصب کن در زیر  word press کلیک کنید.

پس از نصب ایمپورت و اکسپورت وردپرس (درون ریزی و برون بری وردپرس) به جای پیوند “هم اکنون نصب کن” پیوند اجرای درون ریزی را مشاهده می کنید.

درون ریزی و برون بری فهرست ها
درون ریزی و برون بری فهرست‌ها

بعد از کلیک بر روی این لینک، صفحه ایمپورت وردپرس را مشاهده خواهید کرد. در اینجا شما باید بر روی دکمه “انتخاب پرونده”کلیک کنید تا بتوانید فایل xml را که قبلا دانلود کرده‌اید را انتخاب کنید.

پس از انتخاب فایل xml بر روی دکمه “بارگذاری پرونده درون ریزی” کلیک کنید.

درون ریزی و برون بری منوها
درون ریزی و برون بری منوها

در صفحه بعد از شما خواسته می شود نویسندگان را اختصاص دهید.گزینه پیش فرض درون ریزی نویسنده اصلی محتوای منو است.

پیشنهاد می کنیم یکی از کاربردهای مدیر را به عنوان نویسنده محتوا فهرست‌های ناوبری درون ریزی را انتخاب کنید.  که از منوی کشویی می توانید این کار را انجام دهید.

اگر قصد استفاده از محتوای صفحات فایل درون ریزی را دارید و می خواهید فایل های پیوستی و تصاویر هم ایمپورت نشوند حتما تیک گزینه “دانلود و درون ریزی فایل های پیوست” را بزنید.

درون ریزی و برون بری منوها
درون ریزی و برون بری منوها

هنگامی که از تنظیمات خود اطمینان حاصل کردید در انتهای صفحه روی دکمه ارسال کلیک کنید پس از اتمام فرایند باید پیام زیر را مشاهده کنید:

مشاهده منو ها و صفحات وارد شده

برای مشاهده منوی (فهرست) درون ریزی شده و صفحات مرتبط آن کافیست به بخش نمایش »فهرست‌ها مراجعه کنید و اطمینان حاصل کنید که به درستی ایمپورت شده‌اند.

ایمپورت و اکسپورت فهرست‌های وردپرس
ایمپورت و اکسپورت فهرست‌های وردپرس

همچنین می توانید بر روی منوی برگه‌ها در پیشخوان وردپرس کلیک کنید تا صفحات جدیدی که به همراه منو درون ریزی شدند را بررسی کنید.

منو ها و صفحات وارد شده
منو ها و صفحات وارد شده

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه درون ریزی و برون بری(ایمپورت و اکسپورت)منو های ناوبری و فهرست‌های وردپرس کمک کرده باشد.

دانلود افزونه WPS Menu Exporter

دانلود افزونه WPS Menu Exporter
اگر این مقاله را دوست داشتید لطفا به این مقاله امتیاز ستاره بدید و یا آن را در شبکه های اجتماعی با دوستانتون به اشتراک بذارید.