زباله دان وردپرس

خالی کردن خودکار زباله دان وردپرس

زباله دان وردپرس چیست؟

از امکانات و قابلیت های وردپرس می توان به زباله دان Trash (که با نام های سطل زباله یا سطل بازیافت هم میشناسینش) اشاره کرد. وردپرس با زباله دانش به ما این امکان رو میده اگر مطالب ، برگه ها و نظرات را بصورت اشتباهی حذف کردیم بتونیم بازیابی کنیم. در واقع پس از حذف نوشته ها ، صفحات ، محصولات ، دیدگاه ها و سایر موارد از این قبیل ، موارد پاک شده اول در داخل زباله دان وردپرس برای مدتی نگهداری میشه و وردپرس بعد از مدتی که مطمئن شد شما اون رو اشتباهی حذف نکردید و نیاز نداریم بصورت دائم پاک می کند.

بازیابی مطالب ، برگه ها ، دیدگاه های حذف شده وردپرس

سطل زباله دان وردپرس کارش مثل زباله دان ویندوز هست شما هر وقت بخواهید موارد حذف شده رو بازیابی کنید به این سطل مراجعه می کنید و مطالب ، صفحات و نظراتی که به اشتباه حذف کردید رو بازیابی می کنید

بازیابی مطالب از زباله دان وردپرس
بازیابی مطالب از زباله دان وردپرس

خالی کردن خودکار زباله دان وردپرس

وردپرس به صورت خودکار مطالب ، صفحات و نظرات حذف شده را از زباله دان برای همیشه از 30 روز یکبار پاک می کند.
با این حال شما میتونید با اضافه کردن قطعه کد زیر در فایل wp-config.php ( این فایل در ریشه ی نصب وردپرس شما قرار دارد ) اون زمان رو کم یا زیاد کنید

define ('EMPTY_TRASH_DAYS', $days);

به عنوان مثال کد زیر از 7 روز زباله دان یا سطل بازیافت وردپرس رو خالی میکند

define ('EMPTY_TRASH_DAYS', 7);

غیرفعال کردن زباله دان وردپرس

خیلی از مواقع پیش میاد که دوست ندارید مطالب ، صفحات و نظرات حذف شده شما در زباله دان ذخیره بشه ، به عنوان مثال به دلیل بهینه سازی پایگاه داده.
اگر می خواهید زباله دان وردپرس را غیر فعال کنید و موارد حذف شده برای همیشه پاک و قابل بازیابی نباشد از کد زیر استفاده می کنیم.

define ('EMPTY_TRASH_DAYS', 0);

اما توصیه نمی کنم زباله دان وردپرس رو غیر فعال کنید